Ośrodek Hartek

O nas

Zapraszamy na wypoczynek do Ośrodka Wypoczynkowego Hartek, który położony jest w lesie, w pobliżu Welskiego Parku Krajobrazowego (miejscowość Ostaszewo (Hartowiec) – pomiędzy Iławą a Działdowem), bezpośrednio nad brzegiem jeziora Hartowieckiego.

W pięknym liściastym lesie znajdują się domki 2, 3, 4 i 6 osobowe rozmieszczone na terenie ponad 3 hektarów.

Polecamy wczasy nad jeziorem: wypoczynek z dziećmi. Rozległy teren ośrodka gwarantuje Państwu ciszę i spokój – domki rozmieszczone są w znacznej odległości od siebie.

Na terenie ośrodka znajdują się piaszczyste plaże z miejscem do kąpieli, nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boisko piłkarskie, do siatkówki i koszykówki, wypożyczalnia sprzętu wodnego, stoły do tenisa stołowego i piłkarzyki.

Cały teren ośrodka jest ogrodzony, oświetlony i nadzorowany przez całą dobę.

Lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy Hartek położony jest na leśnej polanie, na brzegu malowniczego jeziora Hartowieckiego, na pograniczu dwóch wielkich krain turystycznych: Mazury Zachodnie i Pojezierze Dobrzyńskie – południowo zachodnia część woj. Warmińsko – Mazurskie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Welski Park Krajobrazowy.

Dojazd

Polecamy niedrogi przejazd pociągiem PKP bezpośrednio do stacji HARTOWIEC (trasa kolejowa Warszawa – Gdańsk).

Ośrodek Hartek znajduje się nad jeziorem Hartowieckim, w miejscowości Hartowiec, w pobliżu skrzyżowania dwóch dróg krajowych: Nidzica-Nowe Miasto Lubawskie-Grudziądz (NR 538) oraz Lubawa-Lidzbark Welski – Żuromin (NR 541).

W odległości 1,5 km znajduje się stacja kolejowa – Hartowiec na trasie Iława-Działdowo. Wjazd do Ośrodka z drogi nr 538 od miejscowości Hartowiec. GPS: 53°24’N 19°51’E

Odległości:

Ciechanów 95km; Gdańsk 170km; Lubawa 15km; Mława 60km; Nidzica 44km; Nowe Miasto Lubawskie 15km; Toruń 105km; Warszawa 185km

Atrakcje w okolicy

Wycieczki

Proponujemy wypad pod Grunwald i do Malborka, skansen w Olsztynku czy też zwiedzanie Torunia.
Dla amatorów – wycieczka statkiem po Kanale Ostródzko – Elbląskim lub Jezioraku.
Dla chętnych polecamy niezapomniany spływ kajakowy po rzekach Drwęcy i Wel.

Zakwaterowanie

Na terenie ośrodka dysponujemy jednorazowo około 200 miejscami noclegowymi. 

Wyposażenie ośrodka